×

my image

Vzdělávání #NaDálku

Rozcestník Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy s nástroji pro online vzdělávání. Nabízíme inspiraci, aktuální informace a zkušenosti ke vzdělávání na dálku. Pomáháme učitelům učit. Propojujeme žáky a studenty se školou. Snažíme se poradit všem včetně rodičů. Web je průběžně aktualizován.

Nejčastější dotazy k aktuálním opatřením ke koronaviru naleznete na webu MŠMT.

Nová výuková videa "Přijímačky bez obav" na Youtube kanálu MŠMT‼️

Podpůrná kampaň MŠMT, jejímž cílem je pomoci uchazečům při přípravě na jednotnou přijímací zkoušku. Videa vznikla ve spolupráci s iniciativou Otevřeno. Videa naleznete zde . Oficiální informace k přijímacím zkouškám a další výukové materiály naleznete na tomto webu v záložce MZ a JPZ.

Speciál NPI k uvolňování mimořádných opatření ve školství

V novém Speciálu přinášíme kromě tipů a zdrojů pro distanční výuku také informace k uvolňování mimořádných opatření v oblasti školství, harmonogram otevírání škol či soubor hygienických a bezpečnostních podmínek pro školy.

npi.cr

Webináře

Portál byl nově rozšířen o sekci věnující se připravovaným a dostupným již realizovaným webinářům.

Naleznete zde webináře zaměřené na oblast jak vzdělávat a hodnotit, dále na práci s nástroji pro vzdělávání a komunikaci, oblast pomoci školám a v neposladní řadě webináře se zaměřením na vzdělávací oblasti.

Připravované webináře

Novinky v MS Teams 2

Tento čtvrtek 17.12.2020 v 17 hod. proběhne předvánoční webinář na téma Novinky v MS Teams 2, neboť Microsoft představil nové funkce v Teams. K webináři je možné se dostat přes tento odkaz: https://k.k-net.cz/webinar-novinky-MS-teams2https://k.k-net.cz/webinar-novinky-MS-teams2

Webinář představí nejaktuálnější novinky Microsoft Teams. Asi největší novinkou jsou „breakout rooms“ (tedy skupinové místnosti) a nový vzhled při spouštění online schůzek. Ve druhé části webinář představí některé další nové zajímavé funkce jako je například rychlé vytváření dotazníků v rámci online schůzky nebo zadávání úkolů a projektů přes školní sešit v rámci „class notebook“. „Class notebook“ je velmi zajímavá aplikace, která může mít skvělé využití i v rámci prezenční výuky.

Webinář pro školy – novinky Google pro vzdělávání

Chcete vědět, co je nového? Ukážeme vám rozdíly ve verzích Google for Education zdarma a Google for Education Enterprise, způsob práce s Google Meet přímo z Google ClassRoom, 3 způsoby pozvání studentů do třídy, plánování konzultačních hodin, nástroje pro známkování studentů a mnoho dalšího.

Pořádají: Národní pedagogický institut ČR a K-net Technical International Group - 22. 10. 2020, 17:00-18:30 hod.

Registrace zde: https://bit.ly/3lmzleP

SYPO právě zveřejnilo 30 nových webinářů

Právě jsme zveřejnili více než 30 záznamů webinářů, které se věnují oborovým didaktikám a jsou určené pro učitele češtiny, matematiky a ICT. Celkem se můžete zdarma podívat již na 48 webinářů SYPO.

Webináře pro učitele matematiky najdete zde

https://www.projektsypo.cz/webinare/kabinet-matematika-a-jeji-aplikace.html

Webináře pro učitele informatiky a ICT najdete zde

https://www.projektsypo.cz/webinare/kabinet-informatika-a-ict.html

Webináře pro učitele českého jazyka a literatury najdete zde

https://www.projektsypo.cz/webinare/webinare-kabinet-cesky-jazyk-a-literatura.html

Co na webu najdete

  • Nevíte, jak začít? Přečtěte si postupy pro školy v období vzdělávání na dálku, jak je připravilo MŠMT, a podívat se můžete i na doporučení dalších organizací ve vzdělávání.
  • Hledáte vhodný nástroj pro komunikaci mezi učiteli, žáky a rodiči?
  • Víte, co chcete učit, ale chybí Vám učební materiály? Nabízíme přehled podle předmětů.
  • Chcete se v učení online zlepšovat? Projděte si kurzy, zdroje a nástroje na podporu práce pedagogů.
  • Nejste na to sami, spojte se s ostatními. Najdete zde komunikační kanály na školy, kolegy a kolegyně, odborné poradce, zdroje příkladů dobré praxe, tipy a triky, jak vše zvládnout.
  • Jste rodič a hledáte pomoc a podporu v současné situaci? Máme pro Vás tipy a nápady, jak na to.
  • Podívejte se na informace k přípravě na maturitní a jednotnou přijímací zkoušku.
  • Hledáte doporučení pro online výuku na vysokých školách?

Přechod k online výuce nemusí být náročným procesem 

Existujících materiálů je mnoho, jsou často roztříštěné a jejich kvalita může být různá, stejně tak existuje i mnoho způsobů, jak spolu můžeme v digitálním prostoru komunikovat. Tento web si klade za úkol poskytnout základní orientaci v dostupných nástrojích a zdrojích informací, jejichž využití napomáhá vzdělávat se s pomocí digitálních technologií. Na tomto webu naleznete nástroje pro komunikaci, které můžete využít k zadávání úkolů, distribuci a opravě testů nebo domácích úkolů, ale i ke sdílení dobré praxe. Zároveň zde naleznete i online vzdělávací zdroje, které mohou žáci využívat k vlastnímu vzdělávání. K dispozici jsou též odkazy na weby, kde je možné si procvičovat učivo v rozličných oblastech. V neposlední řadě zde naleznete odkazy na metodické weby a portály s výukovými materiály. Výběr konkrétních komunikačních nástrojů a zdrojů online výuky je na rozhodnutí jednotlivých škol.

Od 17. 3. 2020 je realizována série navazujících webinářů věnovaných problematice distančního vzdělávání. Webináře se věnují praktickým a využitelným postupům a návodům, jak mohou školy online výuku v průběhu karantény realizovat, jak složité a časově náročné to je, jaké konkrétní technologie mohou k online výuce využít. V rámci této série webinářů, kdy jeden webinář bude trvat přibližně půl hodiny, jsou zváni různí hosté, kteří Vám ukáží příklady dobré praxe. Webináře budou přenášeny živě na YouTube projektu SYPO, záznamy budou umístěny i na webu.