×

Komunita

Komunita je to, co nás dělá silnými. Zde naleznete další rozcestníky vzdělávacích zdrojů, tutoriály práce s nástroji komunikace škol s žáky i rodiči či příklady dobré praxe. Využívejme a sdílejme to, co vzniká díky Vám.  

Člověk v tísni

Člově v tísni přichází s podněty pro učitele a školy v nouzovém stavu s ohledem na sociálně znevýhodněné děti.
www.clovekvtisni.cz

Digikoalice

Digikoalice školám, pod tímto názvem naleznete podporu distančnímu vzdělávání. Aktivity koalice včetně článku napomáhají zpřehlednit prostředí digitálních zdrojů a zároveň informují o zajímavých možnostech online vzdělávání. Informace budou rovněž distribuovány přes facebook Digikoalice.
digikoalice.cz/ucime-se-online

Digikoalice v EU

Členové národních digikoalic sdílí na stránce Evropské komise zdroje a příklady dobré praxe pro současnou krizovou situaci.
ec.europa.eu

EduIn - Učit online

Rozcestník pro online výuku, který obsahuje soubory zajímavých zdrojů se vzdělávacím obsahem, souhrn pedagogických zásad online vzdělávání, nebo tipy na platformy, ve kterých můžete online výuku realizovat.
www.eduin.cz

Evropská komise

Výběr online zdrojů a nástrojů pro žáky a učitele v době koronavirové epidemie.
ec.europa.eu

Facebook - profesní skupiny

Sledujte inspirativní skupiny a diskuze na facebooku. Pro příklad Učitelé + , Učitelská platforma, Digikoalice školám, EDUin , Ta učí tak a ten zas takhle, GEG Učte s námi 2.0 .

Magistrát HMP

Magistrát Hlavního města Prahy zveřejnil přehledný rozdělovník zahrnující různá řešení pro on-line výuku a komunikaci.
skoly.praha-mesto.cz  

Národní technická knihovna

Národní technická knihovna nabízí učitelům a studentům vzdálený přístup k odborným e-knihám a e-časopisů a asistenci při jejich používání. Poskytuje otevřené metodické materiály, které jsou připravené ve spolupráci s učiteli a týkají se vyhledávání, hodnocení a citování informací a psaní odborných textů. Učitelé i studenti mohou využít vzdálené konzultace a otevřené webináře v českém a anglickém jazyce.
techlib.cz  

Otevřené vzdělávání

Tento rozcestník spravovuje Kabinet informačních studií a knihovnictví Masarykovy univerzity. Stránka sdružuje odkazy na řadu zajímavých výukový zdrojů (materiály, weby, videa), které jsou volně dostupné.
otevrenevzdelavani.cz  

Pedagogická komora z.s.

Spolek vytvořil rozcestník zdrojů a nástrojů vhodných pro distanční vzdělávání.
www.pedagogicka-komora.cz  

Perpetuum

Server Perpetuum zveřejnil rozcestník vzdělávacích zdrojů a komunikačních nástrojů pro vzdělávání on-line.
perpetuum.cz  

Pomáháme online

Dobrovolnická iniciativa vznikla jako reakce na situaci uzavření škol v důsledku pandemie COVID-19. Má za cíl pomoci studentům a jejich rodičům, kteří v současné situaci společně řeší problémy spojené s výukou na dálku. Prostřednictvím videohovoru mohou studenti s lektory probrat vše, čemu ve školou zadaných úkolech nerozumí. Tyto konzultace jsou pro ně zcela ZDARMA.
pomahameonline.cz  

Rozcestník Jihomoravského kraje

Užitečné odkazy pro online vzdělávání.
kap.kr-jihomoravsky.cz  

Spomocnik

Rozcestník na webu rvp.cz, který radí, inspiruje a učí jak na výuku online.
spomocnik.rvp.cz  

Studenti sobě

Informace a odkazy na zdroje k samostudiu, maturitě, doučování, přijímačkám na střední i vysokou školu a dušení pohodu.
studenti-sobe.webnode.cz  

Studenti studentům

Studenti a studentky vysokých škol, pedagogové a jiní odborníci pomáhají zdarma ostatním v době koronaprázdnin s úkoly do školy.
www.studentistudentum.cz  

Studujeme z domova

„Nekonečný a živý“ soupis vzdělávacích zdrojů a nástrojů. Učitelé zde sdílí své tipy na aplikace a stránky vhodné pro studium z domova.
docs.google.com  

Studuj.digital

Portál obsahuje články, novinky, tipy a triky z dílny studentů Microsoft STC o moderních technologiích. V rámci jednoho z posledních návodů vznikl tutoriál „Microsoft Teams – online výuka snadno a rychle“. V tomto článku naleznete přehledně zpracovaný návod na práci v Teams včetně možností, které nabízí studentům a učitelům, pro zjednodušení organizace a každodenní rutiny.
studuj.digital  

Top Remote Learning Solutions that you can now use for free

Průběžně aktualizovaný seznam volně dostupných zdrojů, které dávají dohromady severské a pobaltské země.
education-nation.99math.com  

Ty Brďo

Portál Ty Brďo zveřejnil tutoriály a rozcestník pro vzdělávání na dálku. Na stránkách najde mnoho užitečných tutoriálů, jak nejrůznější nástroje a apliakce používat.
www.tybrdo.cz  

Učímenadiaľku.sk

Vzájemná inspirace s kolegy ze slovenského ministerstva školství.
www.ucimenadialku.sk  

Učíme.online

Portál Smíchovské střední průmyslové školy obsahuje rozhovory, návody, zkušenosti a internetové Rádio Ámos, které bylo zpuštěno v souvislosti s mimořádnou situací, kdy jsou školy uzavřené a ředitelé škol a učitelé hledají způsoby, jak zůstat s žáky a studenty i nadále v kontaktu a pokračovat v jejich vzdělávání.
ucime.online

UčímeOnline.cz

Projekt spustila komunita expertních dobrovolníků z týmu Česko.Digital ve snaze pomoci školám s online výukou. Pomáhá s technickým zprovozněním online vyučování a pořádá také online hodiny Učíme Nanečisto, kde je učitel v roli žáka. V bezpečném prostředí si učitel vyzkouší, jak probíhá taková výuka a získá praktické tipy pro online výuku.
Učíme Online

Učitelská platforma

Portál, na kterém si učitelé sdílí tipy, jak vyučovat na dálku.
ucitelskaplatforma.cz  

Virtuální škola

Platforma mezinárodních škol American Academy, jejíž ambicí je sdílet know-how a zkušenosti v oblasti organizace a řízení virtuální výuky.
virtualniskola.americanacademy.com